להיות שף, כי זה מתחיל בתיכון תדמור.

פרויקט סיום יב תיכון תדמורהמונח שף הוא מונח מקצועי לטבח שהוסמך על ידי הרשויות (משרד העבודה) לדרגה גבוהה ביותר בתחום הטבחות. בארץ טבחים רבים מכנים את עצמם "שף" כבר בתחילת הדרך על מנת להבהיר לאדם שעומד מולם שהם טבחים רציניים, אבל בין טבח עם דרגה נמוכה לטבח בדרגת שף עוברים הרבה מאוד שלבים, שנות עבודה וניסיון ומבחנים לא פשוטים.

אז מהם השלבים בהכשרה?

דרגות המקצוע נקראות "סוג" – סוג 1, סוג 2… עד סוג 5.

סוג 1

אז… הלימודים הבסיסיים והראשוניים של המקצוע נקראים לימודי טבחות סוג 1. ההכשרה הזו כוללת מטבע הדברים את יסודות המקצוע: חומרי גלם, כלי עבודה, בטיחות בעבודה וכמובן סדנאות של המטבח הצרפתי הקלאסי, בין היתר, שמהווה את הבסיס של עולם הבישול.

ובתיכון תדמור ? בתיכון תדמור כבר בכיתה י' לומדים בצורה מאוד אינטנסיבית בסדנאות בישול שלושה ימים בשבוע ובכיתה יא'-יב' כבר עובדים במטבחים במלונות, מסעדות וגני אירועים כסטאג'רים ורוכשים ניסיון רב תחת שרביטם של שפים מובילים. בסוף יב' נבחנים לסוג 1

מבחן סוג 1 כולל חלק מעשי, עיוני והצגת פרוייקט.

פרוייקט גמר תיכון תדמורסוג 2

לימודי סוג 2 מעלים את הטבחים הצעירים שלב מעבר לעבודה מול הסירים. בסוג 2 לומדים להרכיב תפריטים, לתמחר, לבנות אירוע ואף יזמות עסקית. על פי משרד העבודה (שהיום נקרא משרד הכלכלה) על טבח סוג 1 לעבוד שנתיים במטבח על מנת לגשת למבחני סוג 2.

ובתיכון תדמור ? בתיכון תדמור בסוף כיתה יב' יש לכם מספיק ניסיון מעשי על פי הדרישות על מנת להמשיך לכיתה יג' על מנת ללמוד לסוג 2. בסוף השנה נבחנים ובגיל 19 אתם יכולים להיות כבר אחרי שני שלבים חשובים ולהמשיך להתקדם בצבא ובאזרחות.

סוג 3

four-img6לאחר שצברתם עוד שנת ניסיון במטבח והרבה מאוד ידע מעשי (סביר להניח שעכשיו אתם כבר עובדים לא מעט שנים במטבח) ולמדתם איך לבשל מאכלים צמחוניים ודיאטטים לחולי סכרת, להכין מאכלים מיוחדים לאירועים חגיגיים ואפילו איך לנצל שאריות אוכל תוכלו להיבחן לסוג 3

סוג 4

עוד וותק של שנה ואם אתם באמת טובים במה שאתם עושים אתם יכולים להמשיך להתקדם. מכיוון שלימודי סוג 4 ובהמשך סוג 5 מכשירים אתכם לנהל מטבח אז צריך ללמוד על הזמנת חומרים ועבודה מול ספקים, צריך לדעת להדריך טבחים צעירים וגם את זה לומדים, לקבל החלטות מהירות זה גם חלק מהמשחק ועוד.

סוג 5

הנה, הגענו לתואר שף. על מנת להיות שף צריך לעבור מבחנים ולעמוד בפני וועדת הערכה. הוועדה והמבחנים נועדו לבדוק אם אפשר להפקיד בידיכם מטבח על כל המשתמע מכך – עובדים, ספקים, חומרי גלם וסועדים שסומכים על כך שמי שמנהל את המטבח עושה את זה בצורה המקצועית ביותר. לכן תלמדו יחסי אנוש, כשרות, שירות ומשקאות, תכנון חידושים במטבח, תורת חומרים, אחסון וכמובן כל מה שקשור לבישול.

כדי להגיע לשלב האחרון צריך לעבוד באמת קשה ולהתמיד במשך שנים. זה לא רויאל שף או כל תוכנית ריאליטי אחרת. זה מתחיל מאהבה למקצוע ורצון לעשות את מה שאתם אוהבים בחיים ונמשך דרך עבודה קשה והתמדה.

אז אם אתם אוהבים את התחום הזה יותר מכל דבר אחר הכי הגיוני שתתחילו בכך כבר בכיתה י' בתיכון תדמור.