הבוגרים שלנו - בטוחים שהם עשו את ההחלטה הנכונה

הבוגרים של תיכון תדמור הם ההוכחה לכך שתיכון יכול להיות גם משהו אחרת. כי אם אתם אוהבים לבשל ולאפות, בתיכון תדמור תוכלו לקבל גם וגם - גם לימודים עיוניים עם צבירת נקודות לבגרות וגם תעודת מקצוע בבישול. אם הצלחתם בתיכון תדמור תוכלו להמשיך לכיתה י"ג ללימודי "טבחות סוג 2" - שירות צבאי במקום מעולה (מכיוון שמהיחידות הטובות מגיעים לתדמור כדי לגייס טבחים) - עבודה במסעדות ומלונות מהשורה הראשונה או עסק עצמאי - המשך לימודים. גם וגם - גם הווה וגם עתיד. יותר מזה ?

שפים מצליחים ומוערכים - בוגרי תיכון תדמור 

שף גיא פרץ - השף המתלבש

guy-tabs-tadmorשף גיא פרץ נחשב לאחד השפים הצעירים המצליחים בארץ. היום הוא עומד בראש קבוצת מסעדות מצליחה לאחר שבעבר פתח מסעדות שונות וביניהן "גספאצ'ו", "אורו" ועוד.

שף גיא רודובסקי - שף ראשי מלון הרודס באילת

guy1-tabs-tadmorשף גיא רודובסקי התחיל את דרכו בתיכון תדמור. במהלך הלימודים הוא זכה ביחד עם השף עודד שוורצברג בתחרות בינלאומית יוקרתית. את הסטאג' עשה במלון השרון במהלך הלימודים בתיכון ומאז מעד היום הוא מנהל מטבחים במלונות יוקרה. במהלך הקריירה גיא ניהל את המטבח בקראון פלאזה ים המלח, לאחר מכן בכפר המכביה והיום, כאמור, בהורדס.

שף עודד שורצברד – שף ובעלים של מסעדת 1910 בדגניה

1510445_493563180751795_1438783280_nבגיל 15 הודעתי להורי "או שאני הולך ללמוד בישול בתיכון תדמור או שאני נשאר בתיכון בהרצליה וכנראה לא מסיים 12 שנות לימוד". בשנה הראשונה שלי בתדמור השתתפתי בתחרות שפים צעירים. אחד המתמודדים היה יונתן רושפלד שעבד כשף במסעדת "תפוח זהב" של אהרוני. לכל שף הצמידו תלמיד עוזר ואני הייתי העוזר של רושפלד שהציע לי, אחרי התחרות לעבוד בתפוח זהב. כשלא הסתדר לי לעשות סטאג' אצל אהרוני במסגרת התיכון כמעט ועזבתי. למזלי השף מאיר רייז שהיה המורה שלי וזיהה את הפוטנציאל הפך עולמות בשבילי כדי שזה יסתדר. מאיר היה בשבילי מורה לחיים. מכאן התקדמתי וצברתי ניסיון, לא מזמן פתחתי את 1910.

בוגרים טריים ותלמידי י"ג

עיצוב מתוק - לימודים ופתיחת עסק בתחום כבר בכיתה י"ב

four-img1כמה תלמידים אתם מכירים שבכיתה י"ב ניגשו למס הכנסה ופתחו עסק עצמאי בתחום שהם הכי אוהבים ? ניסים חיון קם במשך 4 שנים בכיף כל בוקר, נסע ללמוד במקום שבו הוא הרגיש בית, רכש מקצוע, למד יזמות ומימש את זה כבר בתקופת התיכון. "עיצוב מתוק" העסק של ניסים הוא אולי ההתחלה, אבל תיכון תדמור נתן לו את היכולת לממש את החלומות שלו...

קייטרינג "כף גדושה" - שמוליק עמאר ושי, בוגרי שנת 2007

ben_shmulikלא צריך יותר משיחה קצרה עם בן ושמוליק כדי להבין שאם אתם אוהבים לבשל וזה בדם שלכם אתם חייבים ללמוד בתיכון תדמור. אם נזקק את השיחה איתם נבין בעצם שיש כאן חלום של שני אנשים שכבר מגיל צעיר ידעו מה הם רוצים ותיכון תדמור היה המקום שנתן להם בסיס למימוש החלום.

להמשך קריאה - שמוליק ושי

דור מסילתי טבח בגדס"ר נחל - המקום שאליו הכי רצה להגיע בצבא

dor-tabs-tadmor"אחרי הצבא אני רוצה ללמוד לימודי קנדטוריה באיטליה, לעבוד, לצבור ידע ולהמשיך ללמוד, אולי בישול בלונדון...  אנשים שפוגשים אותי בצבא, שומעים שלמדתי בתדמור ואומרים – אה, זה מקום שלא לומדים בו. הם לא יודעים כמה שהם טועים. בתדמור לומדים המון, גם לימודים לבגרות, ויש לי הרבה חברים שסיימו עם בגרות מלאה וגם לימודים לחיים. מה לימודים לחיים  ?פוגשים אנשים מאוד מגוונים, מקבלים בטחון, עצמאות, מוסר עבודה, ומקצוע שאוהבים"